Erisilebilirlik

Flash Player Yardım

İçindekiler

Görüntü ayarları

Görüntü ayarları nelerdir?

Görüntü ayarları, Flash Player'da oynatma hızını arttırmak üzere donanımla hızlandırılmış ölçekleme özelliğini kullanmanıza olanak verir.

Hiçbir şey yapmazsam ne olur?

Varsayılan olarak Flash Player'da oynatma kalitesini, özellikle de tam ekran oynatma performansını arttırmak için Donanım Hızlandırmayı Etkinleştir seçeneği belirlenmiştir.

Donanımla hızlandırılmış ölçekleme nedir?

Flash Player yüksek kalitede video ve görüntü görüntüleyebilmesine karşın donanımla hızlandırılmış ölçekleme, görüntü ve videoları Flash Player'ın kendisine göre daha net ve hızlı bir şekilde görüntüleyebilmek için bilgisayarınızdaki video veya ekran kartını kullanır.

Donanımla hızlandırılmış ölçekleme tüm bilgisayarlarda çalışır mı?

Donanım hızlandırmalı ölçeklemenin çalışması için Windows'ta VRAM128 MB ile Microsoft DirectX 9 uygulamasına ve Apple Macintosh, OS X v10.2 veya üstü içinse OpenGL'ye ihtiyacınız vardır. Eski donanım ve sürücülerle ilgili uyumluluk sorunları olabilir. (Bkz. Flash Player sistem gereksinimleri.) Flash Player'ın daha eski sürümlerinde oynatıcı, donanımla hızlandırılmış ölçeklemeden yazılım ölçeklemeye geri döndüğünde büyük değişikliklerle karşılaşmazsınız.

Flash Player'da görüntüyle ilgili sorun yaşarsam ne yapmam gerekir?

Flash Player'da düşük resim kalitesi veya yavaş görüntüleme süreleri gibi görüntü sorunlarıyla karşılaşırsanız, Görüntü panelinde Donanım Hızlandırmayı Etkinleştir seçeneğinin seçimini kaldırın. Bu, Flash Player'da karşılaştığınız donanım veya sürücü uyumluluğu sorunlarını ortadan kaldıracaktır. Bu durumda Flash Player, içeriği ölçeklemek ve görüntülemek için yazılım kullanır.

Bu paneli tekrar nasıl görüntüleyebilirim?

Görüntü panelini görüntülemek için:

  1. Oynatma sırasında uygulama görüntüsünü sağ tıklatın (Windows) veya Control tuşuna basıp tıklatın (Macintosh).
  2. Bağlam menüsünde Ayarlar'ı seçin. Görüntü paneli, gösterilen ilk paneldir.