Erisilebilirlik

Flash Player Yardım

İçindekiler

Mikrofon ayarları

Mikrofon ayarları nelerdir?

Mikrofon ayarları bir mikrofon seçmenize, mikrofonun hassasiyetini ayarlamanıza ve hoparlörlerinizden gelebilecek yankıyı azaltmanıza olanak verir.

Hiçbir şey yapmazsam ne olur?

Adobe Flash Player bilgisayarınızdaki varsayılan mikrofonu veya başka bir ses kaydedicisini otomatik olarak algılar ve mikrofon hassasiyetini ortalama bir değere ayarlar.

Bir uygulamanın kameranıza veya mikrofonunuza erişmesine izin vermeden önce Flash Player'ın sizden izin isteyeceğini unutmayın. Bkz. Gizlilik açılır pencere sorusu.

Burada neleri değiştirebilirim?

Farklı bir mikrofon seçebilir, mikrofon hassasiyetini ayarlayabilir ve yankıyı azaltabilirsiniz. Burada seçtiğiniz ayarlar, derhal etkin Flash uygulamasına uygulanır. Varsayılan mikrofonu değiştirmek için açılır menüden başka bir mikrofon seçin.

Mikrofonu test etmek için, normal konuşma sesiyle konuşun ve sol taraftaki göstergeyi izleyin. Gösterge sarı renkte olduğunda, mikrofonunuz Flash Player'ın sesleri alabilmesi için yeterince hassas demektir. Mikrofonunuzun hassasiyetini arttırmak veya azaltmak için, kaydırıcıyı sağa veya sola sürükleyin.

Kulaklık yerine hoparlör kullanıyorsanız, Yankıyı Azalt seçeneğini belirleyin. Yankıyı azaltmak, mikrofonunuzdan hoparlörler aracılığıyla gelen gürültüyü azaltacaktır.

Flash Player bir mikrofon bulamazsa ne olur?

Flash Player bilgisayarınızda bir mikrofon veya başka bir ses aygıtı bulamazsa, oynatıcıda "Mikrofon algılanamadı" uyarısı görüntülenir. Bilgisayarınıza ve mikrofonunuza ait belgeleri okuyun ve mikrofonunuzu doğru biçimde yüklediğinizden emin olun.

Hoparlörlerimi nasıl test edebilirim?

Bir örnek ses almak için aşağıda gösterilen uygulamada Hoparlörü Test Et'i tıklatın. Hoparlörlerinizi veya kulaklıklarınızı sesin rahatça duyulabileceği bir düzeye ayarlayın.

Bu paneli tekrar nasıl görüntüleyebilirim?

Örneğin Flash Player'ın farklı bir mikrofon kullanmasını isterseniz, bu paneli tekrar görüntülemek isteyebilirsiniz. Mikrofon panelini görüntülemek için:

  1. Uygulama oynatılırken uygulama görüntüsünü sağ tıklatın (Windows) veya Control tuşuna basarak tıklatın (Macintosh).
  2. Bağlam menüsünde Ayarlar'ı seçin ve ardından Mikrofon sekmesini tıklatın.

Mikrofon sekmesini görmüyorum, bu yüzden bu paneli görüntüleyemiyorum.

Bilgisayarınız veya aygıtınız Flash Player kullanarak ses kaydetme işlemini desteklemiyorsa, mikrofon seçemezsiniz ve bu panel görüntülenmez.