Erisilebilirlik

Flash Player Yardım

İçindekiler

Kamera ayarları

Kamera ayarları nelerdir?

Kamera ayarları, Adobe Flash Player ile birlikte kullanmak üzere bir video kamera seçmenize olanak verir. Açılır menüde Flash Player'ın bilgisayarınızda bulduğu tüm kameralar görüntülenir.

Hiçbir şey yapmazsam ne olur?

Flash Player bilgisayarınızdaki video kameraları otomatik olarak algılar ve kullanacağı varsayılan kameranın adını görüntüler. Açılır menüden başka bir kamera seçmezseniz, Flash Player varsayılan kamerayı kullanır. Varsayılan kameranın algıladığı görüntüyü canlı olarak görüntülemek için, Video Önizleme alanını tıklatın.

Bir uygulamanın kameranıza veya mikrofonunuza erişmesine izin vermeden önce Flash Player'ın sizden izin isteyeceğini unutmayın. Bkz. Gizlilik açılır pencere sorusu.

Başka bir kamera seçersem ne olur?

Açılır menüden başka bir video kamera seçerseniz, Flash Player seçtiğiniz kamerayı kullanır. Seçtiğiniz kameranın algıladığı görüntüyü canlı olarak görüntülemek için, Video Önizleme alanını tıklatın.

Flash Player bir kamera bulamazsa ne olur?

Flash Player bilgisayarınızda bir kamera bulamazsa, oynatıcıda "Kamera bulunamadı" uyarısı görüntülenir. Bilgisayarınıza ve kameranıza ait belgeleri okuyun ve kameranızı doğru biçimde yüklediğinizden emin olun.

Bu paneli tekrar nasıl görüntüleyebilirim?

Örneğin Flash Player'ın farklı bir kamera kullanmasını isterseniz, bu paneli tekrar görüntülemek isteyebilirsiniz. Kamera panelini görüntülemek için:

  1. Uygulama oynatılırken uygulama görüntüsünü sağ tıklatın (Windows) veya Control tuşuna basarak tıklatın (Macintosh).
  2. Bağlam menüsünde Ayarlar'ı seçin ve ardından Kamera sekmesini tıklatın.

Kamera sekmesini görmüyorum, bu yüzden bu paneli görüntüleyemiyorum.

Bilgisayarınız veya aygıtınız Flash Player kullanarak video kaydetme işlemini desteklemiyorsa, bir kamera seçemezsiniz ve bu panel görüntülenmez.